Zaproszenie na manifowe warsztaty


8 i 9 marca w Katowicach odbędzie się Śląska Manifa a na niej prowadzone przeze mnie warsztaty - hennowe i kubeczkowe

Edit: miejsc na warsztaty kubeczkowe już nie ma. Zostały na hennowe w sobotę o 16:30 (Plac Sejmu Śląskiego 2).

Hennowania uczyć będę w sobotę 8 marca - pierwszą grupę od 15:00 a drugą od 16:30. Kolejnego dnia o 15:00 przyjdzie czas na kubeczki. Warsztaty są przeznaczone dla początkujących, całkowicie bezpłatne, zarówno moje jak i wszystkie pozostałe odbywające się na Manifie. Więcej informacji na temat innych warsztatów i wydarzeń odbywających się w czasie Śląskiej Manify znajdziecie tutaj. Informacje dotyczące wolnych miejsc postaram się udostępniać na bierząco na stronie hennowej i kubeczkowej.

Jak będą wyglądać warsztaty? 

Warsztaty hennowe to krótki wykład wprowadzający do historii zdobienia skóry henną połączony z częścią praktyczną.


Warsztaty rozpoczną się krótką prezentacją, która nieco przybliży wam tą wspaniałą tradycję tymczasowego zdobienia skóry - omówię zarówno historię jak i współczesne miejsce mehendi w wielu kulturach. Obejrzymy też przykłady kilku stylów i prace różnych artystów. Potem czeka nas część praktyczna: od sekretów przygotowywania materiałów, nakładania aż po tworzenie wzorów na sobie albo na innych uczestnikach szkolenia. 

Hennowe warsztaty, które odbyły się podczas krakowskiego SLOTfestu w 2013 r.
Na warsztaty zapraszam również dzieci, które są na tyle duże by nie zjadać materiałów i cierpliwie czekać około 30 minut na zaschnięcie henny (młodsze dzieci prosimy o przybycie pod opieką dorosłych).
Więcej informacji o hennie, związanych z nią tradycjach i zwyczajach znajdziecie w FAQ.

Warsztaty odbędą się 8 marca o 15:00 i o 16:30 w siedzibie Katowice Miasto Ogrodów (Plac Sejmu Śląskiego 2, wejście od ulicy Sienkiewicza) i potrwają 1,5 godziny. Można zgłaszać się mailowo na podany adres email - ilość miejsc jest ograniczona dlatego proszę by zgłaszały się tylko osoby całkowicie pewne swojego udziału.Warsztaty malowania kubków to krótkie wprowadzenie i bardzo bardzo dużo praktyki. 
Na początek dowiedzie się jak malowanie kubków wygląda od strony praktycznej, w czym przypomina i czym różni się od rysowania po papierze. Podpowiem też czym kierować się wybierając farby i kubki do samodzielnego malowania. Wszystkie materiały będą dostępne, ale zawsze można przyjść z własnym ulubionym ceramicznym kubkiem.

Jeden z wykonanych przeze mnie kubków
Na warsztaty przygotowane są dwa wzory o różnym stopniu trudności, więc malować będą mogły zarówno mniej jak i bardziej utalentowane plastycznie osoby (zapraszamy także troszkę młodszych uczestników). Warsztaty odbędą się 9 marca od 15:00 do 17:00 w malowniczym i magicznym klubie Rudy Goblin - lokalu dla miłośników literatury, irlandzkiego folku i wielosmakowych piw. O 17:00 w Goblinie zacznie się bezpłatny godzinny pokaz hennowania.

Chętni mogą zgłaszać się mailowo na podany adres email - ilość miejsc jest ograniczona dlatego proszę by zgłaszały się tylko osoby całkowicie pewne swojego udziału.

Malowanie kubka

Zapraszam zarówno do malowania, zgłaszania się jak i odwiedzenia Śląskiej Manify (więcej informacji o warsztatach i wydarzeniach towarzyszących Manifie znajdziedzie na profilu Śląskiej Manify).

Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Katowice 
Impreza objęta Honorowym Patronatem Wojewody Śląskiego


Komentarze

Popularne posty